English

Co dále podporujeme

EKO obal na mobil

Nadchla nás myšlenka smysluplného využití starého oblečení. Proto jsme se spojili s projektem FOREWEAR a uspořádali sbírku oblečení mezi našimi zaměstnanci. Hezké kousky z kvalitních materiálů a v dobrém stavu pomáhají lidem v nouzi. Dostanou se k nim například přes charitativní second-hand Koloběh v Praze. Zbytek oblečení FOREWEAR roztřídil a speciální technikou přetvořil na recyklovanou netkanou textilii. Na tu jsme vymysleli barevný potisk a švadlenky v chráněné dílně v Chotěboři z ní ušily obaly na mobil, ve dvou velikostech a dvou barevných provedeních. Obaly na mobil jsou k dostání ve všech našich O2 prodejnách i na e-shopu.

Naší spoluprací podporujeme udržitelnou výrobu, spotřebu a ochranu životního prostředí.

Broumovské diskuse - Vize vzdělanosti

Byli jsme hlavním partnerem 4. Broumovských diskusí, které se konaly 6. - 7. 11. 2017 v Klášteře Broumov. Hlavní téma konference znělo Vize vzdělanosti se zvláštním zřetelem jak k pohledu z nadhledu (filozoficko-duchovní pojetí), tak z praxe (pedagogicko-didaktické pojetí).

Smyslem Broumovských diskusí bylo: 1) inspirovat k přemýšlení o důležitých otázkách současnosti, 2) být setkáním lidí, kteří cítí spoluzodpovědnost za svět, v kterém žijeme, 3) stát se respektovanou konferencí s celostátním dopadem a s významem i v evropském kontextu.

TEDxPragueED 2017 – Co teď?

Byli jsme hlavním partnerem prvního ročníku TEDxPragueED 2017 – Co teď?, který proběhl 26. 7. 2017 v Divadle ABC. Debata nad budoucností vzdělávaní našich dětí a mladé generace celkově narážela na témata jako: Stojíme na počátku nové éry, na sklonku čtvrté průmyslové revoluce. Naše děti budou žít v čistě digitálním světě. Lidská společnost a její organizace se zásadně mění a s ní i trh práce. Mnoho dnešních povolání zanikne. Lidé budou pracovat v oborech, které ještě neexistují. Nacházíme se na křižovatce. Co to znamená pro naše děti? Co budou potřebovat pro život v nastupující civilizaci? Jak by měla vypadat výchova a vzdělávání mladé generace, aby byla připravena na to, co ji čeká? Na všechny tyto otázky pomáhali účastníci konference najít odpovědi.

Cena Gratias Tibi

Společně s naší Nadací podporujeme společensky prospěšné aktivity. V roce 2017 jsme se stali hlavními partnery Ceny Gratias Tibi. Ta oceňuje mladé lidi, kteří pozitivně ovlivňují život ve společnosti. Toto partnerství odráží dlouhodobou práci Nadace O2 v oblasti podpory aktivních mladých lidí. Představení vlastní Ceny O2 za vstřícnou a bezpečnou komunitu ukazuje naši snahu šířit myšlenky bezpečného chování na internetu a smysluplného využívání moderních technologií.

Vítěze Ceny O2 vybírala veřejnost prostřednictvím online hlasování a vítězem se stali studenti bojující proti šikaně z projektu Nenech to být. Do online hlasování se zapojilo celkem 1112 hlasujících a z pěti finalistů zcela jasně zvítězil projekt mladých studentů se 495 hlasy. 30. května 2017 proběhl slavnostní ceremoniál a předání cen v pražském kině Lucerna.

Nenech to být

Středoškoláci z Brna za podpory MŠMT, Linky bezpečí a Pedagogicko-psychologické poradny Brno vytvořili a provozují internetový systém a mobilní aplikaci sloužící k boji proti šikaně na školách po celé ČR. Za jediný měsíc fungování portálu se zaregistrovalo téměř 500 škol a Nenech to být tak mohlo zprostředkovat již více než 100 hlášení šikany či jiných problémů v kolektivu. Ty se daří díky profesionálně vytvořené metodice úspěšně řešit.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili hlasování i naší soutěže. Jsme rádi, že jsme mohli být součástí Ceny Gratias Tibi, kterou uděluje Člověk v tísni, a podpořit tak i s vámi projekty, které sdílí naše hodnoty.

Lepší škola

Podpořili jsme první ročník projektu Lepší škola, který probíhal v období od října 2016 do března 2017 na michelských základních školách. Díky tomuto projektu se žáci učí vnímat své okolí a zároveň se aktivně zapojit do jeho zlepšování. Do prvního ročníku soutěže se zapojily ZŠ Ohradní, ZŠ Mendíků, ZŠ Na Líše a ZŠ Bítovská. Přes mobilní aplikaci Lepší místo posílaly děti své nápady na to, co chtějí ve své škole nebo v jejím bezprostředním okolí zlepšit. Dva nejlepší nápady získaly 50 000 Kč na realizaci.

„Dlouhodobě podporujeme mladé lidi ve věku od 15 let v realizaci jejich veřejně prospěšných nápadů. S Lepší školou chceme oslovit na základních školách ještě mladší děti, protože věříme, že čím dříve začnou vnímat možnost změnit veřejný prostor, tím hlouběji v nich zakoření touha podílet se na jeho vylepšování,“ dodává Marie Mališková za CSR v O2 Czech Republic.

Pomocí platformy Lepší místo se může podílet každý na zlepšování veřejného prostoru kdekoli v Česku. Více informací najdete na www.lepsimisto.info/lepsiskola.