English

Služba Hovor pro neslyšící

Novinky z linky

28.8.2014 - Miss and Mister Deaf 2014

Světová královna krásy neslyšících se konala i za asistence O2 Linky pro neslyšící. V polovině července zástupci O2 Linky pro neslyšící již po třetí zasedli v mezinárodní porotě Miss Deaf 2014 a měli možnost rozhodovat o vítězce. Své bohaté zkušenosti z obsluhy neslyšících a nedoslýchavých uživatelů linky uplatnili i na tomto pódiu. Světovou královnou krásy neslyšících v pražském Top Hotelu se nakonec stala Lýdia Svobodová ze Slovenska. V mužské kategorii zvítězil Francouz Jean-Marie Bourdon. Letošního 14. ročníku akce Miss & Mister Deaf World 2014 se zúčastnilo 32 dívek a 21 chlapců z celého světa. Česko reprezentovala Věra Martínková.

Klání se téměř neliší od klasické soutěže. Soutěžící se nejprve předvedou ve večerních šatech, následuje promenáda v plavkách a volná disciplína. Ve volných disciplínách neslyšících dívek převažoval tanec, ať už ten moderní nebo folklórní. Dívky vnímají hudbu přes otřesy pódia. Potlesk publikum dává najevo třepetáním zdviženýma rukama. Soutěž doprovázelo také několik překladatelů do znakového jazyka, který má českou i mezinárodní verzi.

„Byl to obrovský šok, nedá se to ani popsat slovy. Je to poprvé, co jsem něco takového zažila. Jsem hrozně šťastná," řekla znakovou řečí bezprostředně po vítězství Svobodová, která je neslyšící od narození. Nejkrásnější muž měl stejnou radost z vítězství a bere ho jako příležitost pomáhat ostatním. „Teď, když jsem se stal vítězem, tak se budu snažit podporovat neslyšící. Budu se v nich snažit vzbudit sebedůvěru a odvahu, aby se i oni účastnili takových soutěží. Doufám, že budu dobrým vzorem pro ostatní," řekl Jean-Marie Bourdon.

10.10.2013 - Wayra

Členové linky pro neslyšící se společně s několika neslyšícími účastníky zúčastnili prezentace akademie Wayra, která proběhla dne 10.10.2013 v paláci Diamant Praha. V rámci prezentace byly představeny zajímavé aplikace, které si mohli návštěvníci nechat na místě zdarma nainstalovat do chytrých telefonů. Věříme, že spolupráce s členy akademie Wayra pomůže v rozvoji dalších zajímavých aplikací, které pomohou neslyšícím, nevidomým a všem potřebným.

2013 - Tour služby O2 Hovor pro neslyšící

V letošním roce pořádá služba O2 Hovor pro neslyšící tour po klubech neslyšících a nedoslýchavých v rámci celé České republiky, kde prezentujeme naše služby. Již jsme navštívili SNN v Táboře, ve Zlíně, Hodoníně a Ostravě a ČUN Praha. Do konce roku nás čeká ještě návštěva SNN Hradec Králové a Praha a OUN v Olomouci.

Všechny návštěvy probíhají v příjemné a pozitivní atmosféře. Zájemce registrujeme přímo na místě.

7.9.2013 - Superden Helppes

Také v letošním roce podpořila O2 Linka pro neslyšící svou účastí a dárky od O2 Czech Republic a.s. promoci psích studentů Helppes, která byla 7.9.2013 součástí Superdne Helppes. Celou akci provázela číslovka 12. Organizace Helppes slavila 12. narozeniny, Superden se pořádal již po 12. a celkem 12 pejsků odpromovalo a bylo předáno novým majitelům.

Předávání se zúčastnila řada slavných osobností, mezi kterými nechyběl pan Karel Gott s chotí. Celý den provázelo krásné počasí, hudba i skvělá nálada.

Srpen 2013 – GLOBAL AWARD WINNERS 2012

V měsíci srpnu 2013 získala služba O2 Hovor pro neslyšící prestižní ocenění GLOBAL AWARD WINNERS 2012, které O2 Czech Republic a.s. uděluje svým nejlepším projektům. Ocenění pro nás bylo nečekané, o to více nás však potěšilo. Služba O2 Hovor pro neslyšící je projekt, který má smysl, naplnění a pomáhá neslyšícím, nedoslýchavým i nevidomým lidem

22.7.2013 - Miss and Mister Deaf 2013

Již podruhé se Linka pro neslyšící zúčastnila prestižní světové soutěže Miss Deaf 2013, která se konala za velké pozornosti kamer televizních společností a VIP osobností dne 13.7.2013 v Top Hotel Praha.

Prezentační stánek služby Hovor pro neslyšící sklidil velký úspěch. Atmosféra večera byla velmi příjemná, dívky byly krásné a talentované, což předvedly ve volných disciplínách. Novinkou letošního ročníku byla volba Mister Deaf 2013, kde se představilo 17 soutěžících pánů.

Mezi dívkami zazářila pětadvacetiletá Brazilka Thaisy Payová. Stejně jako v loňském roce, i letos věnovala O2 Czech Republic a.s. prostřednictvím služby O2 Hovor pro neslyšící vítězce mobilní telefon Samsung S III mini.

Historicky prvním titulem Mister Deaf World 2013 se může pyšnit Mexičan Christian Bernal.

Ocenění první vicemiss porotci udělili Slovence Erice Ďuricové, druhou vicemiss je Queval Marianneová z Francie. Miss Deaf Europe 2013 se stala Kinal Timea Melindaová z Maďarska, mezi muži vybojoval stejný titul tuzemský zástupce Bohuš Vlačuha. Titul miss sympatie samotní soutěžící udělili reprezentantce Mali Sako Niahkaleové.

19.7.2013 - Skype

Další komunikační kanál na Lince pro neslyšící, to je Skype! Vyšli jsme vstříc požadavku našich neslyšících zákazníků a mezi komunikační kanály s Linkou pro neslyšící jsme od 24.07.2013 přidali Skype. Tento program umožňuje provozovat internetovou telefonii (VoIP) a videohovory, Instant messaging i přenos souborů. Pod skype jménem O2hovorproneslysici se může zákazník spojit s asistentem Linky pro neslyšící, který mu pomůže s vyřízením jeho požadavku.

Zákazník může s asistentem linky komunikovat online a svůj požadavek tak vyřešit rychle a efektivně.

Věříme, že díky možnosti komunikovat přes Skype, se služby Linky pro neslyšící zpřístupní dalším novým zákazníkům.

16.3.2013 - Volání do zahraničí s překladem i bez překladu

Linka pro neslyšící se snaží co nejlépe reagovat na přání a potřeby neslyšících zákazníků. Výsledkem je spuštění unikátní služby, která nemá v České republice obdoby, a to volání do zahraničí s překladem do anglického jazyka!

Konverzace v cizím jazyce je oříškem i pro mnohé slyšící. Pro neslyšícího nebo nedoslýchavého člověka je však takováto situace ještě více neřešitelná.

Ztracené kufry při cestování?
Ověření rezervace hotelu?
Odlet na čas?

Tyto a mnohé další situace pomůže vyřešit nová služba Linky pro neslyšící. Neslyší a nedoslýchavý se tak s námi domluví skutečně BEZ HRANIC!

Ceny volání jsou dostupné v ceníku služeb na stránkách www.o2.cz nebo ke stažení zde. Kromě volání do zahraničí s překladem je možné využít také volání bez překladu.

18.2.2013 – spuštění stránky www.facebook.com/neslysici

Vážení přátelé Linky pro neslyšící,

velmi si Vás vážíme a rádi bychom se Vám ještě více přiblížili, proto jsme vytvořili nové stránky Linky pro neslyšící na Facebooku, kde se s námi můžete setkávat i s námi online komunikovat. Nové stránky služby jsou a budou plné zajímavých informací.

Na záložce E-psací telefon můžete využít nejnovější aplikaci pro online komunikaci, prostřednictvím které rádi vyřídíme Vaše požadavky, přes záložku Poslat zprávu zase zodpovíme Vaše dotazy.

Přes záložku Registrace se mohou přihlásit noví zájemci, kteří budou chtít službu využívat, a záložka Kontakty obsahuje veškeré možnosti, jak se lze spojit s operátory linky. Ve fotogalerii se můžete seznámit s operátory linky a najít si „toho svého“ nebo si prohlédnout akce, kterých se Linka pro neslyšící zúčastnila. Na zeď budou pravidelně umisťovány informace o akcích, které navštívíme a na kterých se s námi můžete potkat, následné reportáže z akcí i novinky, které na službě připravujeme. Chceme, aby naše stránky byly živé a plné zajímavých informací pro všechny.

Stránky najdete jednoduše na odkazu www.facebook.com/neslysici.

Sdílejte naše stránky a rozšiřte povědomí o této službě všem, kdo ji potřebují.

Těšíme se na další kontakt s Vámi na stránkách www.facebook.com/neslysici!

22.9.2012 - Mezinárodní den pro neslyšící

Každá 4. neděle v měsíci září připadá na Mezinárodní den pro neslyšící. Tato akce je svátkem neslyšících a nedoslýchavých, kteří se sejdou a oslavují. Součástí jejích oslav jsme se letos stali také mi s Linkou pro neslyšící, a to díky organizaci ASNEP, která ve spolupráci s časopisem GONG pořádala dne 22.9.2012 mezinárodní den pro neslyšící. Akce začínala po 13. hodině na Andělu v Praze 5, kde byla volná zábava. Zde byl také překonán rekord z roku 2011 – Nejvíce lidí v bílých rukavičkách tleskajících ve znakovém jazyce. Poté jsme se zúčastnili večerní zábavy. Byli jsme svědky ukázky upraveného představení Romeo a Julie, zahraného ve znakovém jazyce nebo soutěže o nejvtipnější video. Na místě se vyhlašovala také Miss ruce. Atmosféru dokreslovaly stoly s chutným občerstvením i nápoji a spřízněnost lidí, kteří ve skupinkách „tiše diskutovali“.

15.9.2012 – Super den Helppes

Dne 15.9.2012 se Linka pro neslyšící zúčastnila vskutku slavnostní události, kterou byl Super den pořádaný organizací Helppes. V čem vlastně spočívá takový Super den? Psí „vysokoškoláci“ ukončí dosavadní bouřlivý studentský život, který u nich trvá zhruba 6 – 9 měsíců, zkouškou dospělosti Promocí, a zamíří vstříc pracovnímu životu. V něm je již přivítají jejich noví majitelé, osoby s různým zdravotním postižením, kterým budou pomáhat na cestě životem. Letošní Super den byl o to výjimečnější, že se jednalo o 10. ročník a hlavní hvězdou na něm byl pan zpěvák Karel Gott, který na akci představil svého psího parťáka Stelu. Dalšími patrony pejsků byli čestní členové organizace Helppes Bára Nesvadbová, Václav Vydra, Marta Kubišová, Miro Žbirka a jiní. Čestným členem se stal mimo jiné i pohádkový princ Jan Čenský. Linka pro neslyšící přispěla šťastným majitelům do nové etapy života taštičkou s dárečky. Organizace Helppes funguje již 11 rokem a vychovává asistenční psy pro nevidomé, neslyšící i tělesně postižené. Úspěchem organizace je také výchova asistenčních psů pro lidi s epileptickými záchvaty, kteří dokáží svým pánům doslova zachránit život.

O2 Czech Republic a.s. zvítězila s projektem Obsluha handicapovaných zákazníků v hodnocení Top Odpovědná firma, v kategorii Odpovědný produkt a marketing 2012.

Součástí strategie společnosti je, aby služby a produkty byly dostupné všem zákazníkům. Obsahem nabídky společnosti jsou proto nejen speciální zařízení (ať už mobilní telefony či zařízení pro pevnou linku), ale i slevy pro zákazníky s handicapem, kterých je u firmy přes 50 tisíc. V provozu je i linka Hovor pro neslyšící. V letošním roce byl spuštěn koncept O2 Guru, kdy zástupci firmy jsou vyškoleni také na komunikaci s handicapovanými zákazníky. Školení připravili sami handicapovaní lektoři, díky čemuž je skutečně cílené. Doposud školením prošlo celkem 130 zaměstnanců.

7.7.2012 – Účast na Miss Deaf World 2012

Jako jeden ze sponzorů, se Linka pro neslyšící zúčastnila světové soutěže Miss Deaf World 2012, pořádané v Praze v hotelu Top Hotel Praha. Letošního již 12. ročníku soutěže se zúčastnily dívky z celkem 48 zemí světa. Každá z dívek dostala prostor, aby předvedla své schopnosti ve volné disciplíně. Převládal tanec, kdy mnohdy až mrazilo při pomyšlení, že přesné pohybu do rytmu hudby provádí dívka, která hrající hudbu neslyší. O umístění účastnic letos rozhodly dvě poroty. Do odborné zasedlo 24 porotců, mezi nimi třeba Česká Miss World 2011 Denisa Domanská, herec Miroslav Hrabě nebo hokejista Vladimír Růžička mladší. V mezinárodní porotě seděli zástupci Linky pro neslyšící společně s 220 zástupci ambasád, týmy jednotlivých soutěžících a dalšími členy. Miss Deaf World 2012 se stala dvacetiletá Karin Keuterová z Německa, první vicemiss Marie Sakvarelašviliová z Gruzie a druhou vicemiss a zároveň Miss Deaf Europe 2012 se stala Ukrajinka Mariana Laceviuková. Titul miss sympatie získala Adjelija Corovičová z Černé Hory. Miss Deaf World 2012 dostala mimo jiné také telefon HTC HD 7 Grove, který do soutěže věnovala O2 Czech Republic a.s. jako sponzorský dar.

17.3.2012 - Konference INSPO 2012

Konferenci pořádá spolu s BMI sdružením Křižovatka.cz. Generálním partnerem je O2 Czech Republic partnerem AutoCont CZ a Konto Bariéry. Konference INSPO - Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami je jediná svého druhu v ČR, která se specializuje na využití internetu a informačních technologií ve prospěch lidí se zdravotním postižením. První ročník se uskutečnil v září 2001, další ročníky od roku 2002 vždy v březnu jako jedna z hlavních akcí Března - měsíce Internetu. Linka pro neslyšící se konference účastnila již druhým rokem.

1.3.2012 - Rozesílání hláskových služeb neslyšícím zákazníkům

O2 Czech Republic a. s. provozuje na svých linkách s čísly 14113, 14114, 14116, 14129 Hláskové služby. Zákazník má tak po vytočení příslušného čísla možnost dozvědět se požadované informace z oblasti počasí či loterie, poskytneme mu kulturní tipy, recepty či aktuální horoskop. Vzhledem k tomu, že neslyšící a nedoslýchaví tuto službu využít nemohou, rozhodli jsme se jim ji zprostředkovat "po jejich". Registrovaný zákazník Linky pro neslyšící obdrží průvodní dopis ke službě a dotazník kde si může vybrat služby, o které má zájem. Ty jsou mu následně pravidelně zasílány faxem nebo e-mailem.

29.2.2012 - Blahopřání k narozeninám

Díky nové efektivní registraci neslyšících jsme mohli spustit službu Blahopřání k narozeninám. Každý neslyšící, slavící narozeniny, dostane od Linky pro neslyšící speciálně vytvořené přání. Úspěch novinky dokazují srdečné reakce ze strany neslyšících.